Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Syntagmatický slovosled v slovenčine (Kačala Ján) - Ján Kačala

Syntagmatický slovosled v slovenčine (Kačala Ján)

Obsiahla monografia významného jazykovedca sa sústreďuje na systematický výklad slovosledu podmieneného výstavbou syntagmy...


🍌 Odosielame o 5 dní.
10,90€
Zľava 7%
10,14€

Obsiahla monografia významného jazykovedca sa sústreďuje na systematický výklad slovosledu podmieneného výstavbou syntagmy ako jednej zo základných stavebných jednotiek vety. Vychádza z gramatickej a lexikálnosémantickej spájateľnosti slova ako elementárnej významovo - výrazovej jednotky jazyka, schopnej vstupovať do syntagmatických vzťahov a sleduje, ako sa poradie slov jestvujúce už v izolovanom nevetnom spojení slov premieta do obligatórneho základného alebo zvyčajného slovosledu v syntagme a vo vete, ako aj v konkrétnej realizácii vety v jazykovom prejave. Práca o syntagmatickom slovoslede je prvá svojho druhu v slovenskej slovanskej jazykovede.
Dielo je určené vedeckým pracovníkom slovakistom aj slavistom, ale aj jazykovedcom z iných odborov, doktorandom a univerzitným študentom filologických odborov, ako aj učiteľom slovenského jazyka, redaktorom, prekladateľom a všetkým záujemcom o spisovnú slovenčinu a jej kultúru.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 145×205 mm ISBN: 9788081151309 Počet strán: 220 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách