Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Princezná mafie (Merico Maria) - Marisa Merico

Princezná mafie (Merico Maria)

Jeden z najsilnejších portrétov mafiánskej rodiny, aký sa v posledných rokoch objavil na knižnom trhu, poodhaľuje skutočný...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
3,99€

Jeden z najsilnejších portrétov mafiánskej rodiny, aký sa v posledných rokoch objavil na knižnom trhu, poodhaľuje skutočný život v kalábrijskej 'Ndranghete, ktorá vytlačila z piedestálu moci i vplyvnú Cosa Nostru. Touto knihou sa autorka rozhodla vniesť svetlo do tmy a prerozprávať svoj životný príbeh tak, ako sa skutočne odohral.

Autorkina matka Patricia, pochádzajúca z anglického Blackpoolu, odišla pracovať ako au-pairka do Milána, kde sa vydala za Emilia Di Giovine. Majú spolu dcéru Marisu. Patricia po svadbe spoznáva Emiliovu pravú tvár - tvár mafiána, opúšťa ho a spolu s dcérou sa rozhodne pre život v Anglicku. Marise sa však cnie za otcom a za Talianskom. Po rokoch sa vracia do Milána a stáva sa súčasťou mafie.

Klan riadi Emiliova mama Maria Serraino, patriaca k najobávanejším ženám talianskeho podsvetia. Táto starostlivá matka, ktorá nevie písať ani čítať, bez škrupúl vydáva pokyny na vraždy. Do rodinného biznisu zasväcuje aj svojich dvanásť detí, z ktorých najstarší syn Emilio je predurčený stať sa capom.

Marisa prevádza špinavé peniaze na kontá švajčiarskych bánk, pašuje zbrane a keď sa jej otec nemôže slobodne pohybovať po území Talianska, preberá jeho pozíciu - stáva sa Princeznou mafie. Členov klanu dobieha ich vlastná minulosť.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 120×190 mm ISBN: 9788097143503 Počet strán: 236 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách