Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Posledné varovanie (Nicolaos D. Kanellos) [SK] - Nicolaos D. Kanellos

Posledné varovanie (Nicolaos D. Kanellos) [SK]

Kniha "Posledné varovanie"je priesečnicou filozofických esejí na tému udržateľnosti demokracie, zneužívania politickej moci...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
6,99€
Zľava 7%
6,50€


Kniha "Posledné varovanie"je priesečnicou filozofických esejí na tému udržateľnosti demokracie, zneužívania politickej moci či vlasteneckej lásky k svojej krajine a novely o terorizme. 


Príbeh vzniku teroristickej skupiny v 70-tych rokoch 20. storočia, pohnútok jej členov a prekvapivého záveru, keď sa bývalý terorista  stane hlavnou postavou vládneho hnutia proti terorizmu. 


Vďaka svojej minulosti dokáže hlavný hrdina s nesmiernou efektivitou rozbiť novú teroristickú skupinu ale v okamihu, keď prichádza chvíľa zožať zaslúženú slávu, mu pred vlastným domom postrelia jediného syna, ktorý ostane ochrnutý v kóme. Zlomený "Spartakus" nastúpi na cestu individuálneho terorizmu, odhodlaný zničiť všetkých, ktorí sa podieľali na osude jeho syna. Symbolicky aj fyzicky. 


Otvoreným záverom sme konfrontovaní neodbytnou myšlienkou, že násilie plodí vždy len násilie, aj keby jeho podnet vyvieral z lásky. Z lásky k vlasti či rodine.


 


Jazyk knihy je náročný, obsahuje mnoho odkazov na veľkých filozofov aj dejinné udalosti a tak sa kniha stáva intelektuálnou výzvou pre každého čitateľa. 


Balkánska poetičnosť, metafory a obrazové videnie sveta pripomína knihy Milorada Paviča, kde veľa vecí ponecháva autor na interpretácii čitateľa a nejasnosť je vlastná týmto textom.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 125×162 mm ISBN: 9788089662036 Počet strán: 102 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách