Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Dáma (Švantner František) - František Švantner

Dáma (Švantner František)

František Švantner je autor, ktorého prózy patria k tomu najlepšiemu, čo slovenská literatúra ponúka, navyše v prípade Dámy...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
7,90€
Zľava 7%
7,35€

František Švantner je autor, ktorého prózy patria k tomu najlepšiemu, čo slovenská literatúra ponúka, navyše v prípade Dámy ide o texty, ktoré sú schopné osloviť i súčasného čitateľa. Zbierka obsahuje poviedky z poslednej fázy autorovej tvorby, v ktorých autor nastoľuje existenciálne situácie moderného človeka. Ide už o trpkú podobu modernej doby, zaťaženú skúsenosťou druhej svetovej vojny. Prozaikov výraz už adekvátne nie je "lyrický", všetko sa sústreďuje na presné vykreslenie situácie a zachytenie myšlienok.
Zbierku autor už zostaviť nestihol - ide o dodatočný edičný projekt autorovho monografistu Jána Števčeka z roku 1966, ktorý sa medzičasom oprávnene vžil ako posledná Švantnerova zbierka. Je preto príhodné, že kniha je vybavená komplexným a zasväteným doslovom práve tohto dôverného znalca Švantnerovho diela. Edične kvalitne pripravená kniha bude poctou nielen F. Švantnerovi, ale aj J. Števčekovi - no predovšetkým ponukou kvalitného a myšlienkovo hlbokého čítania pre široké čitateľské vrstvy.


Doslov napísal Ján Števček.
Fotografiu autora poskytol Archív literatúry a umenia (SNK).

Realizované s finančnou pomocou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 128×208 mm ISBN: 9788055130866 Počet strán: 184 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách