⛱️ S Dánom na leto: Nový Dominik Dán v predpredaji!

Kniha Listy zo Zeme (Twain Mark) - Mark Twain

Listy zo Zeme (Twain Mark)

Americký spisovateľ a novinár Mark Twain (1835 - 1910), vlastným menom Samuel Clemens, je známy svojím neuveriteľným...

Mark TwainEurópa (2013)

🍌 Odosielame o 7 dní.
12,99€
Zľava 7%
12,08€

Americký spisovateľ a novinár Mark Twain (1835 - 1910), vlastným menom Samuel Clemens, je známy svojím neuveriteľným vtipom, šarmom, ale aj sarkazmom a kritickými názormi na ľudskú civilizáciu. Preslávil sa najmä dielami Dobrodružstvá Toma Sawyera a Dobrodružstvá Huckleberryho Finna.
Nemenej brilantná je však aj jeho posledná kniha Listy zo Zeme. Keď roku 1902 zomrela jeho milovaná manželka (dve z ich detí zomreli ešte predtým), Twain sa cítil nesmierne osamelý. Posledné roky života strávil na cestách a práve v tomto období napísal množstvo esejí, cestovateľských čŕt a dokonca fragment mysticko-dobrodružnej novely. V týchto svojich textoch sa naplno prejavil ako silný kritik spoločnosti, náboženských dogiem a Biblie.
V Listoch zo Zeme nám, okrem iného, ponúka predstavu, že Satan navštívil Zem, aby skontroloval život pozemšťanov a píše svojim anjelským bratom do neba, s akým bláznovstvom sa tu stretáva. Kniha patrí ku klasickým hlasom "voľnomyšlienkarstva".
Spisovateľova dcéra Clara Clemensová preto dlho namietala proti jej publikovaniu. Svoj postoj zmenila, až keď sa verejná mienka začala voči podobným názorom stavať tolerantnejšie. Roku 1939 poverila literárneho vedca a veľkého znalca Twainovho diela Bernarda DeVota, aby pozostalosť doplnil poznámkami a pripravil na vydanie.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 130×210 mm ISBN: 9788089111930 Počet strán: 240 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách