Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Labrang - svet tibetského kláštora (Martin Slobodník, Pavol Breier) - Martin Slobodník, Pavol Breier

Labrang - svet tibetského kláštora (Martin Slobodník, Pavol Breier)

Autor Martin Slobodník a fotograf Pavol Breier predstavujú unikátny svet tibetskej kultúry na príklade histórie i súčasnosti...


🍌 Odosielame o 5 dní.
14,95€
Zľava 7%
13,90€

Autor Martin Slobodník a fotograf Pavol Breier predstavujú unikátny svet tibetskej kultúry na príklade histórie i súčasnosti kláštora Labrang v severovýchodnom Tibete. Ponúkajú svedectvo o vyše tristoročnej histórii Labrangu, jedného zo šiestich najvýznamnejších kláštorov tibetského buddhizmu, aj o jeho premenách za posledných dvadsať rokov. Výsledkom pozorovaní a rozhovorov s miestnymi Tibeťanmi, ale aj Číňanmi a čínskymi moslimami, Chuejmi, sú kapitoly o rôznorodých aspektoch tibetského náboženstva, kultúry, staršej i najnovšej histórie (vzdelávanie mníchov, tradičné sviatky, život nomádov či uctievanie božstiev).
Autor nepredstavuje idealizovaný obraz Tibetu ako krajiny levitujúcich mníchov, skôr si všíma problémy a výzvy, ktorým musí čeliť súčasná tibetská spoločnosť - spolužitie Tibeťanov s inými etnikami v severovýchodnom Tibete, kontakty medzi jednotlivými náboženstvami (tibetským buddhizmom, islamom a čínskym ľudovým náboženstvom), i moderné dejiny, keď počas čínskych politických kampaní v 60. rokoch 20. storočia postupne došlo k zničeniu kláštora a prenasledovaniu mníchov. Zároveň načrtáva súčasné napätie medzi modernizačnými tlakmi a úsilím Tibeťanov zachovať si náboženské a kultúrne tradície v rýchlo sa meniacom globalizovanom svete, ktorý vstúpil aj do odľahlých tibetských údolí.
Sprievodné fotografie Pavla Breiera sprostredkúvajú nielen vizuálnu podobu tibetského sveta, ale aj atmosféru tohto jedinečného regiónu a jeho obyvateľov.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 195×235 mm ISBN: 9788055608822 Počet strán: 192 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách