🎬 Letný filmový FESTIVAL! Pozri si program zliav

Kniha Shalom - Kronika zvláštneho manželstva (Van der Holland Tina) - Tina Van der Holland

Shalom - Kronika zvláštneho manželstva (Van der Holland Tina)

Gabika je temperamentná kresťanka, Milan je introvertný Žid. Napriek rozpačitým reakciám okolia sa vzali a vychovávajú...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
3,90€
Zľava 7%
3,63€

Gabika je temperamentná kresťanka, Milan je introvertný Žid.
Napriek rozpačitým reakciám okolia sa vzali a vychovávajú spolu dve deti... Je ich manželstvo bezproblémové? Akí naivní boli čerstvo zamilovaní mladomanželia? Ako sa prejavia v správaní detí rozdielne postoje otca a matky k svetu?
Román, inšpirovaný skutočným príbehom, zobrazuje tieto, ale aj ďalšie problémy vznikajúce pri spolunažívaní dvoch kultúr. Neobyčajný námet zároveň ponúka zaujímavé nazretie do kultúry judaizmu a ukazuje jeho komplikované vnímanie zo strany majoritnej spoločnosti, ktorá je navonok plná pochopenia, no pod povrchom mnohokrát skrýva staromódne predsudky.
Prečítajte si príbeh o láske, ktorá sa zaobišla bez veľkých slov, ale nie bez veľkej tolerancie. Rozprávačské umenie Tiny Van der Holland, ktorá dokáže čitateľa na jednej strane rozosmiať a na druhej prekvapiť až dokumentárnou hĺbkou, je zárukou, že knihu nepustíte z rúk, kým neobrátite posledný list.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2013 Rozmer: 200×130 mm ISBN: 9788097125806 Počet strán: 232 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách