Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Ako funguje veda (H. Jenkins Stephen) - Stephen H. Jenkins

Ako funguje veda (H. Jenkins Stephen)

Kniha popisuje rôzne spôsoby, akými vedci odpovedajú na zložité otázky, a to či už pomocou experimentov, komparatívnych...

Stephen H. JenkinsPRO (2012)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
11,00€
Zľava 7%
10,23€

Kniha popisuje rôzne spôsoby, akými vedci odpovedajú na zložité otázky, a to či už pomocou experimentov, komparatívnych pozorovaní a matematických modelov, analýzou príčin alebo integrovaním výsledkov viacerých štúdií.
Kniha si zaslúži široký okruh čitateľov – nielen zvedavých ľudí, novinárov píšucich o vede, politikov a pracovníkov verejných inštitúcií, ktorí robia praktické rozhodnutia na základe viacznačných vedeckých dôkazov, ale aj aktívnych vedcov a najmä študentov prírodných a spoločenských vied, medicíny, filozofie aj práva, pretože je hodnotným zdrojom informácií o tom, čo solídna veda je a čo nie. Určite patri do zoznamu povinnej literatúry univerzitných i verejných knižníc.
Obrovskú službu našim čitateľom urobil Roman Mezencev, slovenský vedec pôsobiaci v USA, a to vynikajúcim prekladom, s doplňujúcimi poznámkami a vysvetlivkami. Autor je profesor biológie na Univerzite v Nevade, kde prednáša v odboroch ekológie, biológie, mamaliológie a metodológie. Za svoju pedagogickú a vedeckú prácu získal viacero prestížnych ocenení.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 169×240 mm ISBN: 9788089057320 Počet strán: 240 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách