Najväčší filmový VÝPREDAJ skladu je tu!

Kniha Slovenský rok - 2.vydanie (Rastislava Stoličná-Mikolajová) - Rastislava Stoličná - Mikolajová

Slovenský rok - 2.vydanie (Rastislava Stoličná-Mikolajová)

Kniha s názvom Slovenský rok s podtitulom Receptár na dni sviatočné, všedné a pôstne prináša mimoriadne zaujímavé čítanie o...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
5,90€
Zľava 7%
5,49€

Kniha s názvom Slovenský rok s podtitulom Receptár na dni sviatočné, všedné a pôstne prináša mimoriadne zaujímavé čítanie o slovenskom zvykosloví. Je členená na jednotlivé obdobia roka a sviatočné cykly. V každej zo štyroch častí sú najskôr opísané ľudové zvyky, ktoré sa s daným obdobím spájali (napr. Veľká noc, pôst, žatva, hody, zabíjačky a pod.), za nimi nasleduje podrobný receptár. Môžeme tu sledovať kolobeh ľudového kalendára z pohľadu jedenia a prípravy tradičných slovenských jedál. Odskúšať si staré, niekedy už takmer zabudnuté recepty ľudovej kuchyne, spoznávať dôvody prípravy jedla práve v istom čase, v istej spoločenskej situácii, môže byť príjemným dobrodružstvom a súčasného človeka určite obohatí.

V knihe uvádzame zväčša originálne recepty zozbierané po slovenských dedinách. K jednotlivým receptom pripájame tipy, rady na drobné úpravy v duchu dnešných kulinárskych zvyklostí a na náhradu pôvodných surovín sortimentom moderných potravín.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788081151095 Počet strán: 135 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách