Kniha Navždy (Vlci z Mercy Falls 3) (Stiefvaterová Maggie) - Maggie Stiefvater

Navždy (Vlci z Mercy Falls 3) (Stiefvaterová Maggie)

Láska S príchodom jari sa Grace mení na človeka, po mesiacoch odlúčenia je konečne opäť pri Samovi. Isabel s Colom objavujú...


🍎 Vypredané
11,90€

Láska S príchodom jari sa Grace mení na človeka, po mesiacoch odlúčenia je konečne opäť pri Samovi. Isabel s Colom objavujú čaro vzájomnej príťažlivosti, úplne iné ako pokojný vzťah ich priateľov. Nič však netrvá večne, svorke hrozí smrteľné nebezpečenstvo. smrť Tom Culpeper sa nikdy nezmieril so stratou syna. Keď sa objaví ďalšia obeť vlkov, neváha a rozhodne sa svorku zničiť za každú cenu. Helikoptéry a ostrostrelci zabrali aj inde, tak prečo nie v Mercy Falls? navždy Cole s Isabel prenikajú hlbšie do podstaty premeny na vlka, Grace so Samom vymýšľajú záchranný plán. Podarí sa štyrom tínedžerom zachrániť svorku ľudí vo vlčej koži pred istou smrťou? Príde im niekto na pomoc? A najmä, prekoná láska všetky prekážky? Z anglického originálu Forever (Scholastic Press, an imprint of Scholastic Inc., New York 2011) preložila Diana Ghaniová.

Ukážka textu z knihy


Zobudil som sa.
Zažmurkal som, oči sa mi na chvíľu zahmlili od jasného svetla uprostred noci. Pomaly som si utrieďoval myšlienky. Spomenul som si, že som nechal rozsvietené, lebo som nemohol zaspať.
Teraz som sa však preberal s rozospatými očami. Lampa na stole hádzala krivé tiene na druhý koniec miestnosti. Poznámkový blok mi skĺzol z hrude; našiel som v ňom zhluky nezmyselných slov. Papierové žeriavy poháňané ventilátorom na strope sa nepokojne krútili v nešikovných kruhoch, akoby chceli zúfalo uniknúť z tohto sveta.
Keď mi došlo, že už asi nezaspím, vystrel som nohu a prstom zapol CD prehrávač na stole konča postele. Z reproduktorov sa ozvala melódia vybrnkávaná na gitare. Každá nota bola v súlade s tlkotom môjho srdca. Bezsenné noci v tejto posteli mi pripomenuli časy pred Grace, keď som tu býval s Beckom a ostatnými. Populácii papierových žeriavov popísaných spomienkami vtedy ešte nehrozilo, že sa rozšíria aj mimo svojho vymedzeného priestoru. Pomaly som rátal, kedy mi vyprší čas a opäť sa stratím v lesoch. Bdel som dlho do noci, zmáhaný neurčitou túžbou. Chcel som niečo, čo som nemohol mať: život po septembri, po dovŕšení dvadsiatky, viac času ako Sam a menej ako vlk.

Originálny názov: Forever Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 135×207 mm ISBN: 9788055128597 Počet strán: 312 Väzba: pevná s prebalom