Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Kone a poníky (Vohwinkel & Carola von Kessel Astrid) - Astrid Vohwinkel, Carola von Kessel

Kone a poníky (Vohwinkel & Carola von Kessel Astrid)

Dievčatá a chlapci, vydajte sa medzi kone aj poníky a objavte ich svet. Vďaka detailným ilustráciám a zrozumiteľným textom...


🍎 Vypredané
9,90€

Dievčatá a chlapci, vydajte sa medzi kone aj poníky a objavte ich svet.
Vďaka detailným ilustráciám a zrozumiteľným textom sa niečo nové naučíte, ale aj sa zabavíte. Náučná knižka je plná hádaniek, záhad a okienok.

Ukážka textu z knihy


Plemená koní a poníkov
Kone a poníky na celom svete sa v priebehu času prispôsobili rozličným podmienkam životného priestoru, v ktorom žili. Kým niektoré dokážu vynikajúco kráčať po strmých svahoch, ich príbuzné z púšte vedia prejsť bez veľkej námahy dlhé úseky cesty. Aj ľudia sa pričinili o to, že počet plemien narástol. Po stáročia sa venovali chovu koní, zušľachťovali niektoré ich vlastnosti a krížili rozličné druhy koní medzi sebou. A tak je na svete vyše tristo plemien koníkov a poníkov.
2
Islandské poníky sú otužilé a zdatné. Celý rok sa chovajú voľne. Na Islande žijú v stádach.
3
Shetlandské poníky sú najmenšie spomedzi poníkov, preto aj deti dosiahnu na hrivu a môžu poníky pohladkať. Sú mocné a robustné a pochádzajú z britských Shetlandských ostrovov. Aj ony sa chovajú celý rok voľne v prírode.
5
Haflingy sú kone pomerne malého vzrastu so svetlou hrivou a chvostom. Pochádzajú z vrchov južného Tirolska.
6
Kedysi žili v Severnej Amerike kone nadivoko vo voľnej prírode. Preháňali sa po prériách a nazývali sa mustangy.

Originálny názov: Pferde und Ponys Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 230×270 mm ISBN: 9788055128986 Počet strán: 12 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách