Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Dejiny Bratislavy (Juraj Šedivý , a kolektív) - Juraj Šedivý,

Dejiny Bratislavy (Juraj Šedivý , a kolektív)

Brezalauspurc - na križovatke kultúr je prvá z piatich častí rozsiahlej monografie o dejinách Bratislavy a jej regiónu od...

Juraj Šedivý, • Slovart (2012)

🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
49,90€
Zľava 7%
46,41€

Brezalauspurc - na križovatke kultúr je prvá z piatich častí rozsiahlej monografie o dejinách Bratislavy a jej regiónu od prvých stôp osídlenia do konca 20. storočia. V obsiahlom prvom zväzku podáva tím renomovaných vedeckých pracovníkov komplexné dejiny mesta od praveku do raného stredoveku.
Históriu mesta a jeho obyvateľov zaraďujú autori do širšieho kontextu a poukazujú na úzku zviazanosť s okolitými regiónmi nielen na Slovensku, ale aj s dejinami susediacich regiónov Rakúska, Maďarska a Česka.
Venujú sa dejinám osídlenia mesta, sociálnej aj politickej situácii daného obdobia, vojnovým udalostiam i bežnému životu v širšom okolí dnešnej Bratislavy. Bohatý ilustračný materiál spolu s erudovaným textom predstavuje zaujímavý dobový obraz mesta od nálezov stôp prvých osád až po Prešporok a Prešporákov v 12. storočí.

Publikácia bude mať prílohu CD s 3D vizualizáciou keltského oppida a cudzojazyčným resumé.
Parametry produktu

Príloha: DVD Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 230×290 mm ISBN: 9788055603308 Počet strán: 616 Väzba: pevná s prebalom

Zaradené v kategóriách