Nakúp do konca decembra a vyhraj zájazd na Bali!

Kniha Lekárska biochémia (Dušan Dobrota) [SK] - Dušan Dobrota,

Lekárska biochémia (Dušan Dobrota) [SK]

Koncepcia a celkový obsah učebnice Lekárska biochémia vychádzajú z dlhoročných pedagogických skúseností autorského kolektívu...

Dušan Dobrota, • Osveta (2012)

🍎 Vypredané
55,00€

Koncepcia a celkový obsah učebnice Lekárska biochémia vychádzajú z dlhoročných pedagogických skúseností autorského kolektívu pri výučbe študentov medicíny. Biochemická problematika je spracovaná v 9 kapitolách; zahŕňa štruktúru, vlastnosti a biologické funkcie prírodných látok, stavbu a funkcie biomolekúl, metabolické procesy vybraných tkanív a orgánov za fyziologických a patologických podmienok, princípy regulácie živých systémov, biochemické základy uchovávania a prenosu genetickej informácie.

Cieľom bolo, aby táto učebnica slúžila nielen študentom lekárskych fakúlt, ale našla uplatnenie pri výučbe biochémie aj na farmaceutických fakultách, fakultách veterinárneho lekárstva, biomedicíny, ako aj príbuzných biochemických odborov na iných vysokých školách. V neposlednej miere môže byť dobrou pomôckou aj pre absolventov spomenutých fakúlt v rámci postgraduálneho a špecializačného štúdia.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 215×304 mm Počet strán: 2592 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách