Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Pomaľované vtáča (Jerzy Kosinski) - Jerzy Kosinski

Pomaľované vtáča (Jerzy Kosinski)

V jeseni roku 1939 rodičia v nemenovanej krajine v stredovýchodnej Európe pošlú svojho šesťročného syna na vidiek, aby ho...

Jerzy KosinskiIkar (2012)

🍎 Vypredané
9,90€

V jeseni roku 1939 rodičia v nemenovanej krajine v stredovýchodnej Európe pošlú svojho šesťročného syna na vidiek, aby ho uchránili pred hrôzami vojny. Ďaleko od civilizácie sa nevinné chlapča postupne stretáva s nepochopiteľnou zaostalosťou, poverčivosťou, zlobou, najobludnejšími formami násilia a prejavmi sexuálnych úchyliek.
Nevinný naivný chlapec uvažuje, kde sa berie násilie, načo je dobré a ako sa mu vyhnúť. Odpovede a ochranu nachádza postupne v primitívnych kultoch, u Boha, Diabla, v nacizme aj komunizme, až napokon stratí nielen všetky ideály, ale aj nevinnosť. K tomu všetkému ho ženie najsilnejšia ľudská túžba - prežiť.
Na pozadí mimoriadne naturalistického diela (nedávajte ho čítať deťom) sa odohráva silný príbeh o vplyve ľudských pudov, nenávisti, zlobe, hlúposti a túžby po pomste. Jeden z najkontroverznejších románov dvadsiateho storočia, preložený do vyše tridsiatky jazykov, sa takmer po polstoročí od prvého vydania dočkal aj slovenského prekladu. Čitateľ sa môže presvedčiť, že jeho odkaz je napriek drsnej forme predovšetkým humanistický.

Z anglického originálu The Painted Bird (Houghton Mifflin Company, New York 1976) preložil Peter Tkačenko.

Originálny názov: The Painted Bird Jazyk: slovenský Rok vydania: 2012 Rozmer: 162×232 mm ISBN: 9788055126265 Počet strán: 224 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách