Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Mesto, región, metropola - Paríž, Lyon, Saint-Étienne (Alena Kubová-Gauché) - Alena Kubová-Gauché

Mesto, región, metropola - Paríž, Lyon, Saint-Étienne (Alena Kubová-Gauché)

Kniha Mesto – región – metropola sa venuje súvislostiam návrhov na premenu mesta a nového poňatia metropoly a regiónu. Je...


🍌 Odosielame o 10 dní.
15,00€
Zľava 7%
13,95€

Kniha Mesto – región – metropola sa venuje súvislostiam návrhov na premenu mesta a nového poňatia metropoly a regiónu. Je zostavená z textov francúzskych autorov a uvádza príklady troch francúzskych miest – Paríž, Lyon a Saint-Étienne.

Publikácia je určená architektom, urbanistom, developerom, ale aj všetkým, ktorí sa zaujímajú o problematiku rozvoja miest. Kniha sa zaoberá posilnením udržateľnosti, atraktivity a výrazným zlepšením kvality života v mestách – témami, ktoré sa dostávajú do centra pozornosti územného plánovania a rozvoja metropol 21. storočia.

Nadväzuje na medzinárodné sympózium, ktoré sa konalo v Bratislave, a poukazuje na rôznorodosť prístupov k problému rozvoja miest. Predstava metropoly sa pôvodne spájala s rozširovaním mesta, s jeho premenou na veľkomesto. Dá sa však uvažovať o inom postupe, pri ktorom sa do popredia dostávajú medzimestské vzťahy a ktorý vychádza z existujúceho mesta, ktoré má byť súčasťou metropoly.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2011 Rozmer: 210×265 mm ISBN: 9788089228324 Počet strán: 96 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách