Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Finklerovská otázka (Howard Jacobson) [SK] - Howard Jacobson

Finklerovská otázka (Howard Jacobson) [SK]

Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
12,90€
Zľava 7%
12,00€

Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio dopĺňa ich bývalý učiteľ, český emigrant Libor Ševčík. Dvaja z nich ovdoveli a tretí má podobnú, hoci menej tragickú, ale už trojnásobnú skúsenosť. Stretávajú sa na večeri v Ševčíkovom luxusnom londýnskom byte, kde rozjímajú nad svojimi životmi. Jacobson s pichľavou iróniou opisuje postavenie muža v modernom svete, situáciu súčasných britských Židov, ako aj peripetie priateľstva medzi mužmi. Román získal cenu The Man Booker Prize 2010. Kniha je na prvý pohľad vážna i smutná, no miestami až tragikomická.
Howard Jacobson (1942, Manchester), britský spisovateľ a novinár židovského pôvodu. V roku 2010 získal prestížnu cenu The Man Booker Prize. Je známy komickými prózami, ktoré sa väčšinou točia okolo britských židovských postáv. Sám sa rád označuje za "židovskú Jane Austenovú", aj keď literárna kritika v ňom najčastejšie vidí "anglického Philipa Rotha".

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2011 Rozmer: 130×200 mm ISBN: 9788081141072 Počet strán: 352 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách