Najrýchlejšie vianočné darčeky + SÚŤAŽ!

Finklerovská otázka

Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio...


🍌 Odosielame o 5 dní.
🎄 Do Vianoc: ÁNO
18,24€
Zľava 47%
9,60€

📚Prečítaná za 11,86€ (Zľava 35%) Zobraziť v bazári kníh

✅ Poštovné ZADARMO nad 39€ ✅ Knižná akcia každý mesiac ✅ Bezpečný nákup

Julian Treslove je bývalý zamestnanec rozhlasovej spoločnosti BBC, jeho niekdajší spolužiak Samuel Finkler je filozof a trio dopĺňa ich bývalý učiteľ, český emigrant Libor Ševčík. Dvaja z nich ovdoveli a tretí má podobnú, hoci menej tragickú, ale už trojnásobnú skúsenosť. Stretávajú sa na večeri v Ševčíkovom luxusnom londýnskom byte, kde rozjímajú nad svojimi životmi. Jacobson s pichľavou iróniou opisuje postavenie muža v modernom svete, situáciu súčasných britských Židov, ako aj peripetie priateľstva medzi mužmi. Román získal cenu The Man Booker Prize 2010. Kniha je na prvý pohľad vážna i smutná, no miestami až tragikomická.
Howard Jacobson (1942, Manchester), britský spisovateľ a novinár židovského pôvodu. V roku 2010 získal prestížnu cenu The Man Booker Prize. Je známy komickými prózami, ktoré sa väčšinou točia okolo britských židovských postáv. Sám sa rád označuje za "židovskú Jane Austenovú", aj keď literárna kritika v ňom najčastejšie vidí "anglického Philipa Rotha".

Recenzie a kritiky

Rok vydania: 2011 ISBN: 9788081141072 Rozmer: 130×200 mm Počet strán: 352 Väzba: pevná Jazyk: slovenčina

Zaradené v kategóriách