Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Svetlo (Anton Štrba; Vladimír Mesóroš; Dagmar Senderáková) [SK] - Anton Štrba

Svetlo (Anton Štrba; Vladimír Mesóroš; Dagmar Senderáková) [SK]

V posledných desaťročiach prešla náuka o svetle búrlivým vývojom. Spôsobilo to predovšetkým využitie nových zdrojov...


🍌 Odosielame o 7 dní.
17,25€
Zľava 10%
15,53€

V posledných desaťročiach prešla náuka o svetle búrlivým vývojom.Spôsobilo to predovšetkým využitie nových zdrojov svetla - laserov. Na ich základe vznikli nové vedné disciplíny, ako optoelektronika, nelineárna optika, koherentná optika, ale moderná optika prenikla hlboko aj do iných vedných oblastí, ako aj do každodenného života.
V uplynulých rokoch vyšli v zahraničí viaceré monografie z optiky, ich dostupnosť je však malá. To autorov viedlo k tomu, že sa rozhodli napísať túto knihu, ktorá okrem objasnenia základných vlastností svetla, predstavuje aj niektoré výsledky optiky dosiahnuté v posledných desaťročiach. Kvôli jej veľkému rozsahu sa vo viacerých prípadoch museli ohraničiť len na výklad základných pojmov. Týka sa to najmä dodatkov. Tie slúžia najmä na objasnenie niektorých názvov a termínov, týkajúcich sa nových ale i tradičných smerov optického výskumu.
Kniha bude užitočná každému, kto potrebuje optiku pri svojej práci. Vysokoškolským študentom môže pomôcť pri štúdiu základných fyzikálnych disciplín a ich aplikácií. Kto hľadá súvislosti medzi svetelnými javmi, potrebuje aj matematiku. Publikácia neuvádza vzťahy bez odvodenia, tým by sa súvislosti stratili. Kto sa chce len zorientovať v základných pojmoch alebo v terminológii, môže matematiku vynechať. Myslíme si, že po prečítaní knihy čitateľ pochopí, že náuka o svetle nie je len fyzikálna disciplína, ale svojimi výsledkami a aplikáciami prenikla všade okolo nás.


Jazyk: slovenský Rozmer: 169×249 mm ISBN: 9788089132836 Počet strán: 462 Väzba: pevná

Zaradené v kategóriách