Nakúp aspoň za 39€ a poštovné máš úplne zadarmo!

Kniha Ošetrovateľský proces v internom ošetrovateľstve (Gabriela Vörösová) [SK] - Gabriela Vörösová

Ošetrovateľský proces v internom ošetrovateľstve (Gabriela Vörösová) [SK]

Pri zostavovaní učebnice Ošetrovateľský proces v internom ošetrovateľstve autori vychádzali z filozofie zdravia, koncepcie...


🌴 Máme na sklade, posielame ihneď.
10,00€
Zľava 7%
9,30€

Pri zostavovaní učebnice Ošetrovateľský proces v internom ošetrovateľstve autori vychádzali z filozofie zdravia, koncepcie odboru ošetrovateľstva a z noriem ošetrovateľskej praxe. Základom pre spracovanie obsahu interného ošetrovateľstva bola metóda ošetrovateľského procesu, ktorá sa považuje za jednoduchý algoritmus odborného uvažovania sestry v akomkoľvek kontakte s chorým a so zdravým človekom.

Učebný text predpokladá isté východiskové vedomosti z anatómie a fyziológie, vnútorného lekárstva, klinickej propedeutiky, terapeutických postupov, ošetrovateľských disciplín a manažmentu ošetrovateľského procesu. Jednotlivé kapitoly sú tvorené tak, aby rešpektovali kroky ošetrovateľského procesu vo všeobecnej a konkrétnej rovine pri určovaní ošetrovateľských diagnóz podľa systému NANDA-International taxonómia II. Cieľom je pochopiť podstatu a úlohy interného ošetrovateľstva, špecifiká ošetrovateľského procesu a činnosti sestry na jednotlivých úsekoch práce.

Vzdelávací proces študenta predpokladá zachovať postupnosť v osvojovaní špecifík ošetrovateľského procesu pri jednotlivých systémových ochoreniach. Študent pri systémových ochoreniach aplikuje jednotlivé kroky ošetrovateľského procesu, pričom pracuje s konkrétnou kazuistikou, ktorú spracoval na klinických cvičeniach.

Jazyk: slovenský Rok vydania: 2011 Rozmer: 170×240 mm ISBN: 9788080633585 Počet strán: 240 Väzba: brožovaná

Zaradené v kategóriách